2.Ulusal Eşpedal Çalıştayında Türkiye’nin farklı illerinden gelen temsilciliklerimiz buluştu

Manisa temsilcimiz Nuri Öztürk

6-7 Temmuz tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen Eşpedal Ulusal çalıştayında İzmir, Aydın, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, Eskişehir, Ankara ve Gaziantep illerinden çok sayıda Eşpedal üye ve gönüllüsü bir araya gelerek yaptıkları faaliyetleri ve sorunları paylaşma fırsatı buldu.

Gaziantep temsilcimiz Cüneyt Kökalan
Gaziantep temsilcimiz Cüneyt Kökalan
Denizli temsilcimiz Hüseyin Garip

Ankara temsilciliğimizden Çağlar Yalçın sunumunu yapıyor.
Bursa temsilcimiz Mehmet Doğancı sunumunu yapıyor.

Manisa temsilcimiz  Nuri Öztürk,Denizli temsilcimiz Hüseyin Garip, Gaziantep temsilcimiz Cüneyt Kökalan , Bursa temsilcimiz Mehmet Doğancı ,Ankara temsilciliğimizden Çağlar Yalçın ve Eskişehir  Velesbid derneği başkanı sayın Rahime Çelen yaptıkları sunumlara ek olarak grup çalışmalarına da aktif katılarak çalışataya katkı sağladılar.

Görselde davetimizi kırmayarak Eskişehir’den gelen Velesbid derneği başkanı Sayın Rahime Çelen hanım grup çalışması sırasında bir konuşma yapıyor.

Sunumların ardından katılımcılar, uygulanan anketlerle belirlenen çalıştay konularını tartışmaya başladılar.

Çalıştayın ilk gününde, üye&gönüllü kazanımı, yönetsel ve finansal sürdürülebilirlik, tandem bisikletin paralimpik bir branş olarak kabul edilebilmesi amaçlı çalışmalar konuları masaya yatırıldı.

Proje uzmanı Barış Özcan’ın kaynak geliştirme ve sürdürülebilirlik konusunda yaptığı sunumun ardından çalıştayın ilk günü tamamlandı. Tüm grup İzmir dışından gelen misafirlerimizin konakladığı otele geçerek akşam yemeğini birlikte yedi.

Görselde Barış Özcan sunumunu yapıyor.

Çalıştayın ikinci gününde Engelsiz erişim derneği başkanı Sayın Dr. Engin Yılmaz konuşmacı olarak dahil oldu. Engellilik bilinci konusunda sunum yapan Dr. Engin Yılmaz, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. İkinci gün derneğin 2020 faaliyet planı,merkez ve temsilcilik ilişkileri,sosyal medya hesaplarının yönetimi ve derneğin erişilebilirlik sorunlarına yaklaşımı gibi konularda katılımcılar fikirlerini tartışarak ortaya koydular.

Dr. Engin Yılmaz
Görsel de Dr.Engin Yılmaz sunumunu yapıyor.Değerli katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Raporlama çalışmalarının ardından 6 Temmuz Pazar günü çalıştayımız sona erdi.

Çalıştay kapanışında tüm ekip İzmir Sanat binası önünde aile fotoğrafı çektirdi. Görselde grup, binanın giriş kapısı önünde yarım ay şeklinde dizilmiş durumda,öncekiler üstünde ‘Birlikte pedallıyoruz,algıları değiştiriyoruz’ yazan bir pankart tutuyor.
Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*