EŞPEDALLAR ARTIK BİSİM’DE !

inciraltı Bisim istasyonundaki Tandem bisikletler

Kurulduğu 2015 yılından bu yana ”Herkes için bisikletli ulaşım ve Türkiye’nin her kentinde bir Eşpedal istasyonu” vizyonu ile hak temelli çalışmalar yürüten Eşpedal Derneği,ulaşabildiği her platformda dezavantajlı bireyler için de bisiklet kullanımının önünün açılması için taleplerini dile getirdi, faaliyetler yürüttü.

Son olarak 22 Ağustos 2019’da İzmir Kültürpark’ta Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ulaşım ve toplu taşıma konulu İzmir buluşmaları konferansında önceki dönem başkanı Saldıray Altındağ söz alarak Bisim bisiklet kiralama sisteminin tandem bisikletler, el bisikletleri ve denge sorunu olanlar için üç tekerli bisikletlerin de dahil edilerek daha kapsayıcı hale getirilmesini talep etmiş ve bu konudaki taleplerimizi içeren dosyayı iletmişti. İ.B.B başkanımız Sayın Tunç Soyer bu konuda yakın bir zamanda olumlu gelişmeler olacağını müjdelemişti.

Saldıray Altındağ İBB İzmir Buluşmaları konferansında konuşuyor

Bugün 3 Haziran Dünya Bisiklet gününde bisim bisiklet kiralama sisteminin 35 istasyona yerleştirilen toplamda 70 adet tandem bisikletler ile büyük bir hayalimizin gerçek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Tunç Soyer ,Eşpedal derneğinden BurcuYıldız arkadaşımızla bisim tandemini kullanıyor.

İ.B.B’nin daveti ile İnciraltı kent ormanında buluşan Eşpedallılar 3 haziran dünya bisiklet gününü bu müjdeli haberle ve Bisim’e alınan yeni tandemleri sürerek kutladı. Büyükşehir belediye başkanımız sayın Tunç Soyer Eşpedal derneği üyemiz Burcu Yıldız’la birlikte pedallarken hemen arkasında Başkan Fatih, Taşkın, Suat,Elif,Neriman,Yunus,Önder Faruk vardı.

Ulusal ve yerel haber kanallarının da katıldığı etkinlikte dernek başkanı Fatih Söylemez, derneğin herkes için bisiklet ve Türkiye’nin her yerinde bir Eşpedal istasyonu vizyonunun takipçisi olarak yeni projeler yürüttüklerini, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bisim’lere dahil ettiği 70 adet tandemle büyük bir hayallerinin gerçek olduğunu ifade ederek bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkürlerini iletti.

İ.b.b başkanı Tunç Soyer Eşpedal’dan Burcu Yıldız ile birlikte tandem sürüyor
Tunç Soyer Eşpedal’dan Neriman Dinçer ve Suat Şahin ile birlikte.
Sosyal medyada paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*