Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi EXPO 2023 Betimleme Sayfası

Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi Erişilebilirlik Sayfasına hoş geldiniz.

Broşürü Ön Yüzü

A5 Boyutundaki görselin üst orta kısmında yeşil bir şerit ve şeridin içinde “Eşpedal Derneği” yazıyor. Ortadan ikiye bölünmüş broşürün sol kısmı Türkçe sağ kısmı ise İngilizce olarak yazılmış metin yer alıyor. Sol atta kamerası açık, telefon tutan bir el görseli, hemen üstünde karekod yer alıyor. Orta alt kısımda Eşpedal Bisiklet formasıyla tandem süren iki kadının fotoğrafı var. Görselin sağ alt kısmında ise Eşpedal logosu, “herkes için bisiklet” sloganı ve “www.espedal.org” web adresi yazmaktadır.

Broşürün Ön Yüzünde Yer Alan Türkçe Metin:

Eşpedal, 2015 yılında kurulmuştur ve merkezi İzmir’dedir. Çeşitli şehirlerde temsilciliklerimiz bulunmaktadır. Tandem bisikletler ile görme engelli ve engeli bulunmayan bisiklet severleri bir araya getiriyoruz. “Yol Arkadaşlığı” misyonu ile eşit, erişilebilir ve engelsiz yaşam ideallerimiz için birlikte pedal çeviriyoruz.

Ulusal ve uluslararası rotalarda yol alıyoruz. Kamplı turlar düzenleyip düzenlenen bisiklet festivallerine katılıyoruz. Paralimpik Tandem Bisiklet branşının Türkiye’de de açılması için öncülük ediyoruz Gran Fondo bisiklet yarışlarına katılıp görünürlüğümüzü arttırıyoruz.

Broşürün Ön Yüzünde Yer Alan İngilizce Metin:

Eşpedal was founded in 2015 and its headquarters is in Izmir. We have representatives in various cities. We bring together visually impaired and non-disabled bicycle lovers with tandem bicycles.
With the mission of “Road Friendship”, we pedal together for our ideals of equal, accessible and barrier-free life.

We travel on national and international routes. We organize camping tours and participate in bicycle festivals. We are pioneering the opening of the Paralympic Tandem Cycling branch in Turkey. We are increasing our visibility by participating in Gran Fondo cycling races.
Bike for everyone!

Broşürün Arka Yüzü

3 sıra halinde 3’erli şekilde toplam 9 fotoğraf yer alıyor. Fotoğrafların genel betimlemeleri birbirlerine benzer durumdadır. Tandem bisiklet üzerinde, sürüş esnasında, toplu fotoğraflarla ve yarış sonrası kürsü fotoğrafları yer almaktadır. Fotoğraflar yeşil renkli çerçeve içerisine yerleştirilmiştir.

Eşpedal Derneği Logo Betimlemesi

Mavi ve yeşil renkte iki figür sol tarafa doğru tandem bisiklet sürmektedir. Figürde gövdenin bir kısmı ve kafa bölümleri görünmektedir. Bisiklet tekerlerinin sadece üst kısmı yer almaktadır. Bu figürün hemen altında yeşil renkte, büyük harflerle ve özel bir yazı stili ile “EŞPEDAL” yazmaktadır..

Ana Sayfaya Dön