2.UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya (20.11.2022)

UCI tarafından düzenlenen Gran Fondo Serisi Türkiye’de Antalya şehrinde 2.kez düzenleniyor. Uzun Parkur ve Kısa parkurdan oluşan yarışta Paracyling kategorisi de yer alıyor. 65 kilometrelik kısa parkurda Eşpedal Derneği’ni temsilen pilot Osman Said Yağcı ve co-pilot olarak Okan Öztürk yer aldı.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde Kundu mevkiinde Nirvana Cosmopolitana otelin önünden start alan yarışın ana sponsorluğuna da yine aynı otel üstlendi. Aksu ilçesinde yer alan EXPO alanından dönüş yapılarak Antalyaspor’un eski evi, Madran Stadının önünden geçilerek yine startın yapıldığı Turizm Yolu’na bağlanıldı ve finish yapıldı. Katılımın bir hayli yoğun olduğu yarışta hava 25 derecelere kadar yükseldi. Yer yer rüzgara karşı da mücadele eden yarışçılar nispeten düz parkurda çok fazla zorlanmadılar. Belli bölgelerde yüzde 20’lik sert ve kısa tırmanışlar vardı.

Eşpedal Derneği uluslararası bu organizasyonda da yerini aldı. 2.28.53’lük dereceleri ve 26,5 ortalamaları ile 19-34 yaş kategorisinde 1’lik elde ederken genel klasmanda da 2’lik kürsüsünde yer aldı.

Yarışın gerçekleşmesinde katkıda bulunan tüm sponsorlara ve tabii ki bisiklet severlere teşekkür ediyoruz.