Akra Gran Fondo Antalya 2023

6 – 7 Mayıs tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Akra Gran Fondo Antalya Bisiklet yarışına Eşpedal Derneği 11 tandem bisiklet ile katıldı. 49 km’lik kısa parkurda Para B kategorisinde yer alan Eşpedal sporcularının hepsi finisher madalyalarını aldı.

Para B Kategorisi ödül töreninden kürsü fotoğrafı

Gran Fondo Bisiklet Yarışlarına katılmayı alışkanlık haline getiren Eşpedal’lılar, 2023 yarış takviminde ye alan ilk organizasyona 11 tandem ve 22 bisikletçisi ile katılım sağladı. Geçen yıla göre tandem bisiklet sayısının arttığını gözlemlendi. Eşpedal İzmir, Bornova Belediyesinin ulaşım desteğiyle birlikte Antalya’ya geldi. Yarışa Ankara ve Antalya’dan da katılanlar oldu.

Eşpedal Derneği olarak yarış sponsorlarından Akra Hotel’s ile yaptığımız görüşmeler neticesinde konaklama desteği aldık. Otelde yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek teşekkür plaketi takdim ettik. Bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikleri ve nezaketlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bisiklet dostu otellerin sayısında da artış olmasını temenni ediyoruz.

Eşpedal Yönetim Kurulu olarak Akra Hotel’s Yönetim Kurulu üyesine teşekkür plaketi takdim ediliyor. Yer: Otel lobisi

Eşpedal Antalya Temsilciliğinden yarışta kullanılmak üzere 4 tandem bisiklet alındı. Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bisiklet ve araç destekleri için teşekkür ediyoruz.

49 kilometrelik kısa parkurda hem Kemer’in güzelliklerini gördük hem de nispeten eğimin az oluşuyla birlikte tamamen akıp giden bir mücadelenin içinde yer aldık.

Eşpedal üyeleri ödül kürsüsünde toplu fotoğraf çektiriyor, en önde bir yarış tandemi bulunuyor.

Akra Gran Fondo Antalya 2023 Para B – 49 Km Kısa Parkur Sonuçları

1.MEHMET DİNÇER Onur Şanlı1:37:28.4030,16
2.BURHAN KIZILTAŞ Taşkın Özgür1:40:23.6229,29
3.HÜSEYİN ALKAN Yahya Akça1:49:51.8726,76

4.Çiğdem YOKMAÇ – İsmail GÖKTAŞ
5.Burcu YILDIZ – Taner TİTİZ
6.Merve ORHAN – Hülya
7.Okan ÖZTÜRK – Osman Said YAĞCI
8.Emirhan KURT – Erkan KÖKTEN
9.Mustafa SAKICI – Can Gültekin TOPALFAKIOĞLU
10.Fatih SÖYLEMEZ – Kübra DURMAZ BAL
11.Tülay OKUYUCU – Yunus BAL
12.Songül PARLAK – Cem TABANLI

Eşpedal Derneği Başkanı Fatih Söylemez ile Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu karşılıklı ayaküstü sohbet ederken görünüyor.

Akra Gran Fondo Antalya yarışından hemen sonra Bisiklet Federasyonu Başkanı Sayın Emin MÜFTÜOĞLU ile sohbet etme fırsatımız oldu. Bisiklette Paralimpik branşının geleceği hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Organizasyonda emeği geçen tüm bisiklet severlere ve Eşpedal katılımcılarına teşekkür ediyor, bir sonraki yarışta tekrar görüşmeyi umuyoruz. Bol pedallar!