Akra Gran Fondo Kemer/Antalya (2022)

Antalya Kemer’de denize yakın bir çimenlik alanda 6 Eşpedallı yan yana durmaktadır. Hemen arkalarında ise tandem bisikletler görünmektedir.

Gran Fondo yarışlarının Antalya turunda Eşpedal Derneği olarak yerimizi aldık. Antalya’nın Kemer ilçesinde 98 km uzun parkur ve 49 km kısa parkur olmak üzere 8 Mayıs Pazar günü düzenlendi. Antalya’da dördüncü kez, Kemer’de ise ilk kez düzenlenen bisiklet yarışı renkli anılarıyla geride kaldı.

Eşpedal sporcuları yarıştan bir gün önce konaklayacakları otele geçmeden Antalya merkezinde mini bir şehir turu yaptılar. Cumhuriyet Meydanı, Kaleiçi ve ardından Karaalioğlan Parkı’na uğrayıp Kemer’e yol aldılar.

Yarışa 7 tandem bisiklet ile katılım gösteren Eşpedal Derneği’nin co-pilotlarından bir tanesi Amerikalı Miso Kwak idi. İzmir’e kısa bir süreliğine İngilizce öğretmenliği yapmak için gelen Miso, Eşpedal Derneğiyle tanıştı ve İzmir’de tandem sürüşlerine başladı. Kendisi için bir ilk olan Gran Fondo’ya katılarak yarışı başarıyla tamamladı.

Gran Fondo Para B 49 Km Kısa Parkur Sonuçları

1. Emir KAHRAMAN – Burcu YILDIZ / Süre: 1:48:52 / Ortalama Hız: 27,01
2. Ali GÖKTAŞ – Burhan KIZILTAŞ / Süre: 2:00:03 / Ortalama Hız: 24,49
3. Yunus BAL – Nurdan KILIÇLI / Süre: 2:17:03 / Ortalama Hız: 21,45

Derece alan ve yarışa katılan tüm Eşpedallılara teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Bir sonraki Gran Fondo yarışlarında görüşmek dileğiyle!