Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlu Olsun!

Kırmızı zemin üzerine büyük puntolarla beyaz renkte 100 yazıyor. 100 sayısının sıfırlarının içinde bisiklet tekeri var. İkinci sıfırın içinde yılı yazıyor. İki sıfırın ortasında siyah renkte kalpaklı Atatürk silueti var. Ortada 100 sayısını kesen bir Türk bayrağı var. 100 sayısının üzerinde Cumhuriyetimizin yazıyor. Altında ise kutlu olsun yazıyor. En altta da eşpedal logosu var.

Cumhuriyetimiz 100 Yaşında!

Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları bundan 100 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’ni kurup gelecek nesillere emanet ettiler. Ellerindeki kısıtlı imkânlarla her yönden tükenmiş, çökmüş kurumlarımızı yeniden ayağa kaldırarak inşa etmeye başladılar. Bilimde, sanatta, eğitimde, siyasette, hukukta yeni bir sayfa açarak gelişmiş bir toplum olmanın temellerini tam 100 yıl önce attılar. Çağdaş, medeni ülkeler arasına girmemiz için lazım gelen reçeteyi ortaya koyarak gelecek nesillerin bu reçetenin rehberliğinde neler yapması gerektiğini en iyi şekilde tanımladılar.

Eşpedal olarak motivasyonumuzu cumhuriyetimizin değerlerinden alarak herkes için eşit, erişilebilir, adil bir hayat; herkes için bisikletli ulaşım ve Türkiye’nin her şehrinde Eşpedal temsilciliği vizyonumuzla Cumhuriyetimizin değerleri ışığında tüm gönüllü ve üyelerimizle çalışmaya devam edeceğiz!