Dünya Bisiklet Günü Dolayısıyla 4 Haziran’da Sürpriz Konuklarla Canlı Yayındayız!

Başlık: Dünya Bisiklet Günü Söyleşisi
Dikdörtgen bir alan içerisinde, yatay şekilde dizilmiş 4 fotoğraf var. 
1.Fotoğrafta Aydan Çelik
2.Fotoğrafta Mehmet Doğancı
3.Fotoğrafta EGED logosu yer alırken logonun altın Pınar Göcen'in isimi bulunuyor.
4.Fotoğrafta Eşpedal Derneği  logosu yer almaktadır. Logonun altında iseEmre Fedakar,Fatih Söylemez, Gündüz Altıok, Hüseyin Alkan ve Merve Orhan isimleri bulunmaktadır. 
Genel alanın sol alt kısmında  dünya küresini sürerek kat eden bisikletçi  ikonu bulunuyor. 
Alt orta kısımda, google meet logosu ve google meet yazı yer alıyor hemen altında ise google meet adresi bulunmaktadır. 
Sağ alt köşede ise dünya küresi ile uyumlu renklerde yeşil yapraklar yer alıyor.

3 Haziran akşamı Dünya bisiklet günü nedeniyle saat 19:00’da İzmir Büyükşehir belediyesi ile bir sürüş etkinliği düzenliyoruz. 4 Haziran Cuma akşamı saat 21:00’da ise Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED)’in desteği ile uzun süredir seslerini özlediğimiz arkadaşlarımız ve değerli konuklarla canlı yayında karşınızda olacağız.

Özellikle Ankaralı bisikletçilerin yakından tanıdığı bir isim olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ”Başkentin keyfini sür” Youtube kanalı sunucusu bisiklet aktivisti Burçin Tarhan moderatörlüğünde gerçekleştireceğimiz söyleşimizde sizleri çoklarının ”Bi tur versene” isimli kitabındaki ”Bisiklet Manifestosu” ile tanıdığı ünlü yazar ve karikatürist Aydan Çelik’le buluşturuyoruz. Diğer bir konuğumuz ise uzun yıllar Bursa’da Eşpedal’a destek vermiş eski üyelerimizden gezgin Mehmet Doğancı. 2020 den itibaren yerleşik hayatı red ederek bisiklet ve çadırıyla yollarda olan Doğancı’dan varışa niyetsiz yolculuğun felsefesini canlı yayında dinleyeceğiz.

Başka kimler mi var ?İzmir’li kopilotlarımızdan Merve Orhan, yine İzmir’den eski pilotlarımızdan derneğin kuruluşunda ve İzmir’deki örgütlemesinde yoğun emeği geçmiş olan Gündüz Altıok, dernek başkanımız Fatih Söylemez,Ankara’dan değerli pilotumuz Emre Fedakar,23 Temmuz’da başlayacak Tokyo olimpiyatlarına hazırlanan milli goalball sporcusu Eşpedal Ankara temsilcimiz ve kopilotumuz Hüseyin Alkan,kendisi aynı zamanda bir Eşpedal kopilotu olan Eğitimde görme engelliler derneğinden Pınar Göcen canlı yayında aramızda olacak.

Birlikte kör ve gören bisikletlilerin deneyimleri, kamplı bisiklet turları, festivaller ve bisikletli yaşama dair birçok konuyu ele alacağımız etkinliğimize bisiklete ilgi duyan, bu alandaki sorularına yanıt bulmak isteyen herkesi bekliyoruz. Etkinliğimiz, 4 Haziran 2021 Cuma günü 21.00’de google meet üzerinde gerçekleştirilecek.Katılım linki: https://meet.google.com/vzh-yfqj-kod . Katılım kodu: (link üzerinden katılmayanlar için) vzhyfqjkod