Eşpedal Derneği 2023 Formaları Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu

FORMA TALEP FORMU DOLDUR!

Eşpedal bisiklet formalarına artan ilgi ve isteklere yanıt verebilmek adına talep formu oluşturduk. Gün geçtikçe büyüyen ve yaygınlaşan derneğimizi formalarımızla daha görünür kılmak istiyoruz. Yıllardır kullandığımız forma tasarımımızla yola devam etme kararı aldık ve artık siz değerli bisiklet severlerle birlikte aynı tasarım formlarımızla pedallamaya devam edeceğimiz için çok mutluyuz. Tercih edebileceğiniz forma modelleri hakkında bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda fiyat bilgileri, beden ölçüleri ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Eşpedal Bisiklet Formaları

1. Regular Fit Kesim Formalar: Daha geniş daha rahat bir kesim, daha az esnek ama daha sağlam yapıda kumaş. Esneme payı az olduğu için bu formalar vücuda yapışmamaktadır. Bununla birlikte kumaş yapısı itibariyle darbe, sürtünme gibi durumlara karşı diğer performans odaklı kumaşlara göre nispeten daha dayanıklıdır. Formadaki kol bitişi lastiksizdir. Regular Fit formalarımız boyun kısmı kapalı dik yakaya sahiptir. Vücut hatlarının belirgin görünmesini istemeyen üyelerimiz bu modeli tercih edebilir.

2. Racing Fit Kesim Formalar: Kalıp ve kumaş özellikleri sayesinde performans odaklı formalardır. Racing Fit kalıpları “lycralı” kumaş ve dar kalıptan üretilmektedir. Bu nedenle bu formalardan beklenti vücudunuzu sararak, yapışmasıdır. Racing Fit formalarımız boyun kısmı açık “V” yakaya sahiptir. Her iki kalıptaki kumaşların nefes alma teri dışarı atma özelliği mevcuttur.

3. Kışlık Uzun Kollu Forma: Soğuk havalarda bisiklet sürme konforunuzu üst düzeyde tutmak ve rüzgardan korunmak için tercih edebileceğiniz alternatiftir bir seçenektir.

Not: Regular ve Racing Fit formaların uzun kollu ve kısa kollu modellerini de tercih edebilirsiniz.

3 Boyutlu Forma Görseli İçin Tıklayın!

Forma Betimlemesi

Forma ön yüzü: sol omuzdan aşağı doğru yaklaşık 45 derece eğimli orta kuşakla birlikte toplam 3 bölüm gibi düşünebiliriz. Kumaş rengi olarak ise Eşpedal logosundaki yeşil mavi renkler kullanılarak, en üst yeşil orta kuşak beyaz ve alt kısım mavi renk olarak tasarlanmıştır. Üste ve alt kısımda kumaş alt fonunda küçük tandem bisikletler filigran şeklinde yer alırken ortada aşağıdan yukarı eğimli büyük Eşpedal logosu var. Türk bayrağı, forma sahibi adı soyadı ve kan grubu ise sol üst göğüs kısmında yer almaktadır. Beyaz fermuar kullanılmıştır.

Forma arka yüzü: en üst bölümünde iki omuz arasında Eşpedal logosu sade beyaz renk üzerinde belirgin. Biraz altında “Birlikte pedallıyoruz,algıları değiştiriyoruz” sloganı yer alıyor. Sloganın hemen altında AB logosu (6 cm) ve yanında Birlikte programının logosu (6 cm) yer almaktadır. Biri fermuarlı 3 adet cebin de bulunduğu bel kısmı ise mavi renk yine alt fonda tandem bisiklet figürleri ile bezeli. Bu mavi alanın üstünde sarı renk baklava şekilli çerçeve içinde soldan sağa çizgi grafik şeklinde yollar hepimizin paylaşalım , yanında görme engelli piktogramı ve son olarak en sağda motorlu araçlar ve bisiklet arasına çizilmiş 1,5 metre yazısı ve bisikletliye saygı ibaresi yer almakta.

Sağ kol yeşil, sol kol ise beyaz renktedir. Beyaz renkli (sol) kolda pazu kısmına denk gelecek şekilde 6 cm’lik Avrupa Birliği Bayrağı ve hemen altında Birlikte programı logosu yer almaktadır. Bel çevresinin iç kısmında kaymaz bant yer alır.

Beden Ölçüleri Nasıl Alınır?

Göğüs Ölçüsü: Mezurayı kol altına yerleştirin. Göğüsünüzün ve sırtınızın en dolgun kısmından çevreleyerek ölçü alın.

Bel Ölçüsü: Düz bir zeminde dik bir şekilde vücudunuzu kasmadan durduğununuzda, bel çevreniz son kaburga kemiği ile kalça kemiğinin en üst kısmının ortasından veya daha basit bir yöntem ile göbek deliği üzerinden mezuranın tam bir tur sarılması ile ölçülür.

Bacak Boyu Ölçüsü: Bacak boyu ölçümü belin alt kısmında yer alan leğen kemiği ile bilek kemiği arasındaki mesafe ölçülerek yapılır.

Regular Fit Forma Beden Ölçüleri:

BedenGöğüs Ölçüleri
XS83 – 88 cm
S88 – 93 cm
M93 – 98 cm
L98 – 103 cm
XL103 – 108 cm
2XL108 – 113 cm
3XL113 – 118 cm

Racing Fit Forma Beden Ölçüleri

BedenGöğüs Ölçüleri
2XS72 – 78 cm
XS78 – 83 cm
S83 – 88 cm
M88 – 93 cm
L93 – 98 cm
XL98 – 103 cm
2XL103 – 108 cm
3XL108 – 113 cm

Bisiklet Taytı Beden Ölçüleri

BedenBel ÖlcüsüKilo
XS82 – 86 cm50 – 58 kg
S86 – 90 cm58 – 64 kg
M90 – 94 cm64 – 72 kg
L94 – 100 cm72 – 82 kg
XL100 – 104 cm82 – 90 kg
2XL104 – 108 cm90 – 100 kg
3XL108 – 112 cm100 – 108 kg

Forma Fiyat Listesi

Forma ModeliAdet Fiyatı
Regular Fit Uzun Kollu500 TL
Regular Fit Kısa Kollu595 TL
Racing Fit Uzun Kollu645 TL
Racing Fit Kısa Kollu 595 TL
Kışlık Uzun Kollu700 TL

Bisiklet Taytları Fiyat Listesi

Tayt ModeliAdet Fiyatı
Bisikletçi İç Giyim (Boxer)350 TL
Askılı Tayt575 TL

Eşpedal Forma Talep Formu’na Git!