Eşpedal, Gaziantep Temsilciliğinin Düzenlediği Kampta Buluştu (15-18.11.2022)

Eşpedal Derneği Gaziantep kampında toplu fotoğraf. Pilot ve copilotların aralarında tandem bisikletler yer alıyor ve herkesin elleri havada.

Eşpedal Derneği Gaziantep Temsilciliği tarafından 15-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenen kampta 4 gece 5 gün konakladık. Kültürel gezilerimizin yanı sıra Gaziantep mutfağının da tadına doyduk.

Gaziantep’in ev sahibi olduğu etkinlikte birçok ilden misafir Eşpedallı katıldı. Ankara, Antalya, Denizli, Erzurum, İzmir, Muğla, Ordu ve Şanlıurfa. 20’den fazla tandem ile 50’den fazla bisiklet sever hem çadır kampı yaptı hem de bungalov evlerde konakladı. Çadır kampımızı Erikçe Macera Kampında yaparken Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezinde de bungalov evlerde kaldık.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin lojistik, konaklama ve yeme-içme konusunda vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Gaziantep il temsilciliğimizle birlikte koordineli ve güler yüzle ağırlandık.

Müzikli eğlencelerimizi de tabiiki kendimiz yaptık. Bağlama, gitar, keman ve def çalan arkadaşlarımıza güzel sesli solistlerimiz ve Eşpedal Korosu eşlik etti. Erikçe Macera Kampında kamp ateşimizin etrafında çok güzel bir gece yaşadık. Hava 5 dereceleri göstermesine rağmen büyük bir kalabalık ateş başında şarkılar/türküler söyledi, şiirler okudu.

Gaziantep’te Gezip Gördüğümüz Yerler:
Halfeti
Rumkale
Gaziantep Kalesi
Alleben Göleti
Zeugma Müzesi
Arkeoloji Müzesi
Erikçe Macera Kampı
Cumhuriyet Meydanı
Bakırcılar Çarşısı
Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi
Hayvanat Bahçesi

Bu kampla ilgili daha fazla görsele ulaşmak için instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.