Eşpedal ,Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi Derneği  ‘Birlikte Yerel STÖ’ler için Kurumsal destek’ programına dahil oldu.

Eşpedal derneği olarak kurumsal kapasitemizi geliştirmek ve etki alanımızı güçlendirmek amacıyla yapmakta olduğumuz çalışmalar çerçevesinde 2018 başlarında başvurusunu yaptığımız STGM tarafından planlanan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Birlikte Yerel STÖ’ler için kurumsal destek programı için yapmış olduğumuz başvuru değerlendirilerek Temmuz ayı ortalarında programa kabul edildiğimiz bildirilmişti. Yurt genelinde yapılan 419 başvuru arasından seçilen 42 STÖ’den biri olmak hepimizi mutlu etti.
Birlikte programı çerçevesinde program süresince yol göstericimiz olacak olan ,STGM yönetim ekibinden gelen mentörlerimizle ilk görüşmemiz 18 Eylül tarihinde Karşıyaka Ahmet Priştina Kültür merkezinde gerçekleşti.
Görüşmede STGM ve dahil olduğumuz kurumsal destek programı hakkında detaylı bilgiler aldık.1+1 yıl şeklinde sürdürülmesi planlanan Birlikte yerel STÖ’ler kurumsal destek programı hibe desteği,mentörlük/kapasite geliştirme desteği ve iletişim desteğin içeriyor. 08-10 Ekim tarihleri arasında Ankara’da program açılış ve uygulama eğitim toplantısı düzenlenecek olup toplantıya yönetim kurulumuzdan 2 üyemiz davet edildi.
Eşpedal Derneği için kurumsal kimlik ve kapasite geliştirme konusunda çok önemli faydalar sağlayacağını düşündüğümüz bu programın ilk toplantısına katılım sağlayarak destek olan tüm üye ve gönüllülerimize içten teşekkürlerimizi sunarız. Engelleri ‘ birlikte’ aşıyoruz .

p>

18 Ekim tarihli STGM tanışma ve bilgilendirme toplantısından