EŞPEDAL YENİ YILINIZI KUTLUYOR

Çizgi grafik şekildeki görselde önde bir erkek arkada bir kadın tandem sürmekte altta kalem tutan bir el çizgi grafiği oluşturmakta.

Değerli Eşpedal dostları, bir önceki yıla göre yüzde otuz artan üye ve gönüllülerimizle yine dolu dolu geçen bir yılı geride bırakırken yeni yıla yeni yüzler, yeni projeler ve faaliyet planları ile girmenin heyecanını yaşıyoruz.

2019 yılında 12 si bizzat Eşpedal derneği tarafından organize edilen  tam 30 etkinlikte yer aldık. Tandemle tanışma etkinlikleri, Çarşamba akşamları Tandem turları, Bisiklet tamir bakım eğitimleri, Dünya Engelliler Günü bisiklet turu  gibi gelenekselleşen etkinliklerimizden farklı  olarak bu yıl  tüm temsilciliklerimizin katıldığı 2.Eşpedal Ulusal Çalıştayı, Sürdürülebilir ulaşım için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Basın, Enformasyon Birim Başkanı Maria Kanellopou ile birlikte pedalladığımız Avrupa hareketlilik haftası bisiklet korteji,  19 Eşpedallı ile  paleotik dönemlere birlikte  yolculuk yaptığımız kamplı  Kapadokya turu gibi  özel faaliyetleri de başarı ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık.

Yeni yılda Avrupa birliği  destekli ve Sivil Toplum Geliştirme Derneği tarafından organize edilen Birlikte programı çerçevesinde çalışmalarımız devam ederken diğer yandan Birleşmiş milletler G.E.F /SGP tarafından desteklenecek ‘’Yeşile Çevir ‘’ isimli yepyeni bir proje için kolları sıvayacağız. Daha fazla pedal çevirirken diğer yandan erişilebilirlik ve ulaşım alanında daha fazla çalışıyor olacağız.  2020 yılının  Ulusumuza ve Dünya’ya sağlık mutluluk ve   huzur  getirmesi dileği ile tüm Eşpedal ailesini selamlıyoruz.