Günebakan İzinde Trakya Yaz Kampı Gerçekleştirildi

15-23 Temmuz tarihlerinde Kırklareli Lüleburgaz’da başlayan yaz kampı Edirne’de sona erdi. Birbirinden güzel rotaları 15 tandem 30 katılımcı ile tamamlandı. 9 gün 8 gece süren kampımızın hazırlanmasında ve gerçekleşmesinde yerel bisikletçilerde eşlik etti. Avrupa Birliği Projesi tarafından finansal destek alınan etkinlik Birlikte Programı dahilinde yürütüldü.

Longoz Ormanlarında toplu fotoğraf, arka planda uzun ve sık ağaçlar görünüyor.

Lüleburgaz’da Bisiklet Akademisi ziyaretiyle başlayan program Çilek ve Lavanta Bahçeleriyle devam etti. Bisiklet Akademisi sorumlusu İnanç Zorlutuna rehberliğinde Lüleburgaz Belediyesi’ne ait birçok sosyal tesis ziyaret edildi. Bisiklet Akademisinde yurtdışından gelen misafir bisikletçilerde şehir turuna eşlik ettiler.

Lüleburgaz’ın ardından Kıyıköy’e doğru pedal çevirdik. Gün batmadan önce konaklayacağımız ikinci yer Saray ilçesinde bulunan Çamlıköy Tabiat Parkı – Kastro Kamp Alanı’na ulaştık. Taner Aksoy ve çalışma arkadaşları tarafından burada iki gece misafir edildik. Bir tarafınız orman diğer tarafınız deniz… Buradaki rotamız Malatra Koyu’na oldu. Yaklaşık 10 km’lik bir sürüşün ardından ormanlık ve patika bir yol inerek Malatra Koyuna ulaştık.

Üçüncü durağımız İğneada oldu. Önce merkezini turlayıp, köylerine sürüş yaptıktan sonra Saklıkent Beylerbeyi Çiftliği Kamp Alanı’na geldik. Ertesi gün sabah kahvaltısından sonra Longoz Ormanlarında yürüyüş yaptık. Birbirinden o kadar farklı ağaçlar vardı ki, her biri kendi doğal ortamında yaşamaya ve çoğalmaya devam ediyor. Devrilmiş ağaçların üzerinden geçerek patika yolda yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra kano deneyimi için rehberimiz Gürkan SSSS eşliğinde AAAA misafir olduk.

Son konaklayacağımız yer Trakya Üniversitesi Uygulama Oteli oldu. Edirne’nin tarihine yakından tanık olmak ve camilerini, külliyelerini, müzelerini ziyaret etmek anlamlı ve etkileyiciydi. İkinci Beyazıt Külliyesinde bulunan Sağlık Müzesi’ni tüm detaylarıyla inceledikten sonra Meriç Nehri’ne ulaştık. Edirne turumuzda bizlere eşlik eden Edirne Bisiklet Grubuna özellikle İlhan Balkan ve eşi Nebiye Balkan’a teşekkür ediyoruz. Meriç Nehri üzerinden batan güneşin nefis manzarası gerçekten görülmeye değer ve betimlemeyle bitmezdi. Edirne çarşısında gece turumuzu da gerçekleştirdikten sonra yavaş yavaş toparlanma ve ayrılma vakti gelmiş oldu.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde birçok isim ve kurum rol oynadı. Her birinin isimlerini anmak ve teşekkür etmek isteriz.

Edirne İl Özel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Müdürü Sayın Melek İnce’ye,
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’na,
Lüleburgaz Belediyesi’ne ve Bisiklet Akademisi sorumlusu İnanç Zorlutuna’ya,
Saray Belediyesi Başkanlığı’na,
Kastro Kamp Alanında bizleri misafir eden Taner Aksoy’a
İzmir’den 13 tandem bisikleti römork aracılıyla kamp alanımıza ulaştıran ve son gün tekrar İzmir’e getiren Accell Bisiklet’ten Muhlis Dilmaç’a,
Longoz Ormanlarında bizlere rehberlik eden ve kano deneyimi yaşatan sevgili Halil İbrahim Aydın ve Gürkan Biricik’e,
Edirne Bisiklet Grubu’na,
Çeşitli şehirlerden kampımıza katılan Eşpedal Ailesine,
Bu kampın gerçekleşmesinde emeği geçen yönetim kurulu üyeleri ve gönüllülerimize teşekkür ederiz.