Projeler

Fark yaratanlar programı ( 2016)

Sabancı vakfı fark yaratanlar programı logo görseli

Sabancı Vakfı tarafından organize edilen ve toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üreten değişim aktörlerinin seçilip tanıtıldığı programın 7. bölümüne dahil olduk. https://www.farkyaratanlar.org/tr-tr/fark-yaratanlar/espedal-dernegi#videoModal

Birlikte Yerel STÖ’ler kurumsal destek programı ( 2018-2020)

Birlikte programı logosu ve Ab bayrağı görseli

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Sivil Toplum Geliştirme Derneği tarafından koordine edilen  2 yıl süreli ”BiRLİKTE” projesine dahil olduk. ‘Ağustos 2018-2020 yılları arasında maddi destek aldık. Ayrıca Stratejik planlama  ve kurumsal kapasite geliştirme amaçlı  eğitimlerin ve mentör desteğinin verildiği program sayesinde kurumsal işleyiş ve kapasite geliştirme iyileştirme çalışmalarımızı daha sistemli olarak yapmaya başladık.

UNDP GEF SGP ”Yeşile Çevir” projesi

UNDP GEF Yeşile çevir proje logo görselleri

Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu(UNDP) ve Küresel Çevre Fonu(GEF) tarafından finanse edilen SGP programı kapsamında yürütülen Yeşile çevir isimli projemiz 1 Eylül 2020 tarihinde başladı.1 yıl sürecek. Yeşile Çevir,kentsel ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması   amacıyla  engelli vatandaşlarımızın da kullanacağı tipte bisikletlerle çeşitlendirilmiş,  bireylerin nispeten kendi yaşam alanlarına daha yakın erişilebilir noktalara  konumlandırılacak  istasyonlarımızdan bisikletlerin  bedelsiz olarak temin edileceği aynı zamanda çevreci ulaşım  ve karbon ayak izi azaltma yöntemleri gibi konularda bilgilendirici seminer ve faaliyetleri de içeren bir proje.İzmir merkezli yürütülecek  proje kapsamında paydaşımız olan Balçova,İzmir Büyük Şehir,Bornova ve Karşıyaka belediyelerinin desteği ile erişilebilir koşullara uygun noktalara  bisiklet istasyonları kuruyoruz.