Yeni projemiz Yeşile Çevir’in ilk istasyonu 22 Eylül Salı Günü açılıyor.

Birleşmiş milletler kakınma fonu UNDP , GEF SGP ve Yeşile çevir proje logoları yan yana

Kentsel ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla engelli vatandaşlarımızın da kullanacağı tipte bisikletlerle çeşitlendirilmiş, bireylerin nispeten kendi yaşam alanlarına daha yakın ve erişilebilir noktalara  konumlandırılacak  istasyonlarımızdan bisikletlerin  bedelsiz olarak temin edileceği aynı zamanda çevreci ulaşım  ve karbon ayak izi azaltma yöntemleri gibi konularda bilgilendirici seminer ve faaliyetleri de içerecek projemiz Yeşile Çevir’in ilk istasyonunu açıyor olmaktan mutluyuz.

Yeşile çevir:Daha sağlıklı ulaşım,daha erişilebilir bir kent !

Daha sağlıklı ulaşım,daha erişilebilir bir kent

Çalışma hayatından iletişime ,sosyal hayattan ulaşım yöntemleri gibi bir çok olgunun yeniden sorgulanmakta olduğu pandemi sürecinde bizce insanlık tarihinin en önemli buluşlarından biri olan bisikletin burada da imdadımıza yetişerek kentsel ulaşımda gerçek bir alternatif haline gelmeye başlayacağına inanıyoruz. Bu düşünce ile bizler de Birleşmiş Milletler Kalkınma programı GEF /SGP fonunun ve başta İzmir Büyükşehir Belediyesi,Bornova,Balçova ve Karşıyaka belediyelerinin desteği ile engelli engelsiz herkes için bisiklete kolay erişimin önünü açacak projemizin ilk istasyonunu açıyoruz. İstasyonlarımızda ikişer adet iki kişilik (tandem) bisikletler olacak. İlerleyen aşamalarda bazı  istasyonlarımıza ortopedik engellilerin kullanabileceği hand bike( el bisikleti) tipinde bisikletler ekleyerek farklı engel gruplarına da hitap eder hale gelmek amacındayız .Eşpedal Yeşile çevir istasyonlarının İzmirimizin daha sağlıklı ulaşım ve daha erişilebilir bir kent olması için anlamlı bir model olacağı inancı içindeyiz.

İlk istasyonumuz olan Yeşile Çevir Konak istasyonu, İzmir Büyükşehir Belediye binası girişi doğu yönünde bulunan bisiklet park noktasında 22 Eylül 2020 Salı günü saat 17:00 ‘da açılıyor. Yeşile çevir proje detayları ve bisiklet istasyonlarının çalışma şeklinin de anlatılacağı açılış sonrası isteyen arkadaşlarımız bireysel sürüş yaparak bisikletleri deneyebilecek

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*