YEŞİLE ÇEVİR PROJESİNİN İLK 2 İSTASYONU FAALİYETE GEÇTİ

Görselde  Bornova Yeşile çevir istasyonu açılış anı. Önde yeşil beyaz yeni tandem. Arkasında Eşpedaldan gönüllüler.Ortada Soldan sağa Dernek başkanı Fatih Söylemez, Bornova Belediye başkanı Barbaros Taşer ve Birleşmiş milletler Türk,ye proje direktörü Gökmen Argun kurdeleyi kesiyor.
Bornova belediyesi girişinde bulunan Bornova istasyonumuzun Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Barbaros Taşer ve UNDP GEF SGP Türkiye Koordinatörü Sayın Gökmen Argun tarafından açılış anı.
Eşpedal konak istasyon açılışı Ulaşım daire başkanı  Mert Yaygel bisikletleri inceliyor
İBB ulaşım daire başkanı Sayın Mert Yaygel Yeşile çevir Konak istasyonunda bulunan yeni tandem bisikletleri inceliyor.

Engelli, engelsiz herkes için bisiklete ulaşımı kolaylaştırmayı hedefleyen toplumsal eşitlik adına önemli ve heyecan verici bir proje olan #Yeşileçevir’in Bornova ve Konak istasyonları açıldı.

Eşpedal konak istasyonu: İBB önü
Eşpedal Konak istasyonu
Kopilot üyemiz  Süheyla Karayalçın İsyasyon panosunda braille harfle yazılı açıklamayı okuyor
Kopilot üyemiz Süheyla Karayalçın İsyasyon panosunda braille harfle yazılı açıklamayı okuyor

Bornova istasyonumuzun açılışına; Bornova Belediye Başkan yardımcısı Sayın Barbaros TAŞER, Birleşmiş Milletler GEF SGP proje koordinatörü Sayın Gökmen ARGUN, CHP SPOR ÜST KURULU yöneticisi Sayın Ümit GÜRBULAK,Bornova Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörü Sayın Şahin DOĞAN,Bayraklı Belediyesi Spor işleri Müdürlüğü Organizasyon Sorumlusu Sayın Yıldırım DEMİREL, BİSAN AŞ’den Sayın Burak Ünal teşrif ettiler.İzmir Büyükşehir belediyesi önünde bulunan Konak istasyonundaki açılışa; İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Sayın Mert YAYGEL,Bisiklet Yaya Erişimi Planlama Şube Müdürlüğü birim yöneticisi Sayın Özlem Taşkın ERTEN ve yardımcıları, Sayın Gökmen Argun ve Sayın Burak Ünal teşrif ettiler. Bisiklet kooperatifinden (BİSİKOOP) Ozan VERYERİ,Bisikletli Ulaşım Derneğinden(BİSUDER) Yönetim Kurulu başkanı Caner ÇETİNKAYA,Bisikletli Ulaşımı Geliştirme Platformu(BUGEP)yöneticilerinden Mustafa KARAKUŞ,Ege pedal Spor Kulübünden Yusuf HİTİT, Engelli Yaşam Çözümler danışmanı ve Herkes için Turizm Derneği Başkanı Ali AYDOĞMUŞ,İzmir Kent Konseyi Engelliler Meclisi başkanı Abdülsamet BAŞDAK’ın ,İlknur TEKATAN’ın ve bir çok bisiklet severin de destek verdiği açılış sonrası Konak Atatürk meydanından Gündoğdu meydanına kadar bisiklet severlerle birlikte pedallandı. Gündoğdu meydanında kurulan sahnede dernek başkanı Fatih SÖYLEMEZ ve Proje Koordinatörü Taşkın ÖZGÜR ‘ün Eşpedal Derneği ve Yeşile çevir projesi hakkında yaptığı konuşmalar sonrası açılış etkinlikleri sona erdi.

Konak isyasyonu açılış anı
Gündoğdu meydanında kurulan sahnede önde tandem bisikletler.Fatih ve Taşkın sahnede.
Gündoğdu meydanında hazırlanan podyumda Başkan Fatih Söylemez ve Proje Koordinatörü Taşkın Özgür konuşma yapıyor.

Yeşile Çevir İstasyonlarının açılışında bizleri yalnız bırakmayan başta üstte adı geçen paydaşlarımız olmak üzere adını sayamadığımız tüm bisiklet dostlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bisikletin en eşit hali olan Yeşile çevir istasyonları artık sizlerin hizmetinde olacak. ‘Eşpedal’layarak algıdaki engelleri birlikte aşmaya devam edeceğiz.