YEŞİLE ÇEVİR

Sosyal medyada paylaş

YEŞİLE ÇEVİR NEDİR ?

Yeşile çevir,engelli ve engelsiz herkesin bisiklete erişimini kolaylaştırarak kentsel ulaşımda bisiklet kullanım oranlarını artırmayı hedefleyen Eşpedal derneği tarafından yürütülen bir projedir. Bu proje kapsamında şehrin farklı noktalarındaki erişilebilir bisikletler üye ve gönüllülerimizin ücretsiz kullanımına sunulmaktadır.

NASIL KULLANILIR ?

  1. Yeşile çevir kullanıcı formunu BURAYA tıklayarak doldurun.
  2. Yeşile çevir kullanıcı sözleşmesini BURAYA tıklayarak cihazınıza indirin. İstenen bilgileri doldurduktan sonra çıktısını alarak imzalayın.
  3. İmzalanan kullanıcı sözleşme formunu espedal@espedal.org adresine e postalayın.
  4. Doldurulan form Eşpedal derneği tarafından değerlendirilir.
  5. Proje kapsamında yeşile çevir bisikletlerini kullanması uygun bulunanların sisteme kaydı yapılır ve e-posta ya da telefon yolu ile bilgilendirilir.
  6. Bu aşamadan sonra mobil cihazlarınıza ücretsiz yükleyeceğiniz UniBike isimli program sayesinde size en yakın bisiklet istasyonunu bularak istediğiniz zaman ücretsiz bisiklet kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

PROJE HAKKINDA

Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu(UNDP) ve Küresel Çevre Fonu(GEF) tarafından finanse edilen SGP programı kapsamında yürütülen Yeşile çevir isimli projemiz 1 Eylül 2020 tarihinde başladı.1 yıl sürecek. Yeşile Çevir,kentsel ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması   amacıyla  engelli vatandaşlarımızın da kullanacağı tipte bisikletlerle çeşitlendirilmiş,  bireylerin nispeten kendi yaşam alanlarına daha yakın erişilebilir noktalara  konumlandırılacak  istasyonlarımızdan bisikletlerin  bedelsiz olarak temin edileceği aynı zamanda çevreci ulaşım  ve karbon ayak izi azaltma yöntemleri gibi konularda bilgilendirici seminer ve faaliyetleri de içeren bir proje.İzmir merkezli yürütülecek  proje kapsamında paydaşımız olan Balçova,İzmir Büyük Şehir,Bornova ve Karşıyaka belediyelerinin desteği ile erişilebilir koşullara uygun noktalara  bisiklet istasyonları kuruyoruz.

Sosyal medyada paylaş