YEŞİLE ÇEVİR

Yeşile çevir, engelli ve engelsiz herkesin bisiklete erişimini kolaylaştırarak kentsel ulaşımda bisiklet kullanım oranlarını artırmayı hedefleyen Eşpedal derneği tarafından yürütülen bir projedir. Bu proje kapsamında şehrin farklı noktalarındaki erişilebilir bisikletler üye ve gönüllülerimizin ücretsiz kullanımına sunulmaktadır.

YEŞİLE ÇEVİR KULLANICI FORMU

  1. Yeşile çevir bisikletlerini kullanabilmek için öncelikle bisiklet kullanıcı sözleşmesini okuyarak sözleşme maddelerini kabul ettiğinizi BU FORM üzerinden beyan etmeniz gerekmekte.
  2. Bize ulaşan formlarınızı en kısa süre içinde değerlendirerek e-posta ya da telefon yolu ile kayıt sonucunu iletmek üzere sizinle bağlantı kuracağız.
  3. Bu aşamadan sonra mobil cihazlarınıza ücretsiz yükleyeceğiniz UniBike isimli program sayesinde size en yakın Yeşile Çevir bisiklet istasyonunu bularak istediğiniz zaman ücretsiz bisiklet kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

PROJE HAKKINDA

Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu(UNDP) ve Küresel Çevre Fonu(GEF) tarafından finanse edilen SGP programı kapsamında yürütülen Yeşile çevir isimli projemiz 1 Eylül 2020 tarihinde başladı.1 yıl sürecek. Yeşile Çevir,kentsel ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması   amacıyla  engelli vatandaşlarımızın da kullanacağı tipte bisikletlerle çeşitlendirilmiş,  bireylerin nispeten kendi yaşam alanlarına daha yakın erişilebilir noktalara  konumlandırılacak  istasyonlarımızdan bisikletlerin  bedelsiz olarak temin edileceği aynı zamanda çevreci ulaşım  ve karbon ayak izi azaltma yöntemleri gibi konularda bilgilendirici seminer ve faaliyetleri de içeren bir proje.İzmir merkezli yürütülecek  proje kapsamında paydaşımız olan Balçova,İzmir Büyük Şehir,Bornova ve Karşıyaka belediyelerinin desteği ile erişilebilir koşullara uygun noktalara  bisiklet istasyonları kuruyoruz.

BİSİKLET KULLANICI EĞİLİMLERİ ANKETİ

Bu araştırma derneğimiz tarafından yürütülmekte olan ”Yeşile Çevir” isimli proje kapsamında bisiklet kullanım eğilimlerini ve proje süresi sonundaki olası değişimleri analiz etmek amacıyla yapılmaktadır.

Toplam 16 sorudan oluşan anketimiz 10-15 dakikanızı alacak. Değerli katkılarınız için teşekkür ederiz. Ankete BURADAN katılabilirsiniz.